Zdajemy sobie sprawę, iż symbole oznaczające narzędzia  Milwaukee mogą być początkowo trudna do zrozumienia, dlatego też przygotowaliśmy krótką listę objaśnień .

Zacznijmy od podstaw, czyli od przedrostków.

Przedrostki M12 przed nazwą urządzenia oznaczają, iż jest to urządzenie w technologii 12V i tylko baterie posiadające przedrostek M12 będą do niego pasować. Analogicznie jest w przypadku przedrostka M18, jest to urządzenie w technologii 18V i tylko baterie z przedrostkiem M18 będą do niego pasować. Warto również dodać, iż narzędzia w technologii 12V, są raczej urządzeniami przeznaczonymi do mało wymagających prac, w przeciwieństwie do urządzeń 18V, które stworzone zostały po to by sprostać największym wyzwaniom.


Przejdźmy teraz do magicznych końcówek typu -0, -0X, -502X itd.

Końcówki te reprezentują rodzaj opakowania urządzenia oraz dodatkową zawartość, co wyjaśniamy w skrócie poniżej.

Opakowania:

  • -0 oznacza, iż urządzenie sprzedawane jest w kartonie
  • -0X oznacza, iż urządzenie sprzedawane jest w walizce HD z wymienna wkładką (skrzynka wyposażona jest w wkład pasujący do danego urządzenia)
  • -0C oznacza, iż urządzenie sprzedawane jest w walizce bez wymiennej wkładki, walizka pasuję tylko pod to konkretne urządzenie
  • -0B oznacza, iż urządzenie sprzedawane jest w materiałowej torbie

Wyposażenie dodatkowe:

  • -0 / -0X /-0B, wszystkie urządzenia z końcówką zero sprzedawane są bez akumulatorów oraz ładowarki, samo narzędzie w odpowiednim opakowaniu
  • -502X / 422C / 401B / itd. - w tym przypadku pierwsza cyfra oznacza pojemność akumulatora jaki występuje w zestawie, ostatnia cyfra oznacza ilość akumulatorów w zestawie, natomiast może się zdarzyć, iż dojdzie jeszcze środkowa cyfra, która będzie się różnic od zera, w tym przypadku są dwie opcje, w zestawie są 2 akumulatory np. 422C, pierwszy akumulator to 4Ah, a drugi akumulator to 2Ah, lub np. 552X, to jest akurat jedyny wyjątek, w którym są 2 akumulatory 5.5Ah, dodatkowo każde urządzenie posiadające liczbę większą niż zero posiada w zestawie ładowarkę, w przypadku urządzeń z końcówką X będzie to szybka ładowarka M12-18FC, w przypadku urządzeń z końcówką C lub B będzie to zwykła ładowarka M12-18C


Przedrostek "ONE" w nazwie urządzenia:

Przedrostek "ONE" w nazwie urządzenia oznacza, iż jest to narzędzie posiadające specjalny moduł bluetooth ONE-KEY (więcej na ten temat można poczytać pod wskazanym linkiem). Warto dodać, iż większość narzędzi w technologii ONE-KEY posiada swój odpowiednik o identycznych parametrach, bez modułu ONE-KEY.


Literka "F" na początku nazwy urządzenia.

Np. M18 FPD3-0X, literka ta oznacza, iż urządzenie jest w technologii FUEL (więcej na ten temat można poczytać pod wskazanym linkiem). Najogólniej rzecz ujmując, urządzenia FUEL są najmocniejszymi i najbardziej zaawansowanymi w gamie narzędzi Milwaukee.


Objaśnienia ładowarek:

Często padają pytania, które ładowarki pasują do których akumulatorów. W przypadku podstawowych ładowarek, M12-18FC / M12-18C / C12C, dwie pierwsze ładowarki, są ładowarkami uniwersalnymi. Ładują one zarówno akumulatory 12V jak i 18V, natomiast C12C, służy do ładowania tylko i wyłączenie akumulatorów 12V. Istnieją jeszcze inne ładowarki, umożliwiające ładowanie kilku akumulatorów naraz, jednakże w ich przypadku zawsze są dedykowane do wyłącznie jednego rodzaju napięcia.


Akumulatory:

Jak wcześniej wspomnieliśmy ,występują dwa główne typy akumulatorów. M12 dedykowane do urządzeń 12V i M18 dedykowane do urządzeń 18V.

W przypadku akumulatorów sprawa jest raczej prosta jeśli chodzi o nazewnictwo (M18B5 - 18V 5Ah, M12B6 - 12V 6Ah itd.), jednakże od pewnego czasu weszła nowa gama akumulatorów, akumulatory z literkami HB w nazwie, są to akumulatory w nowej technologii HIGH-OUTPUT, która zapewnia  dużą większą pojemność  niż by to wynikało z pojemności bazowej (więcej na ten temat można poczytać pod wskazanym linkiem).


Z podstawowych informacji to tyle, w razie dodatkowych pytań, gdyby coś było nadal niejasne prosimy o kontakt.

Niniejsza strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności, jednakże w żaden sposób ich nie wykorzystuje do własnych celów. Warunki korzystania z plików cookies oraz ich przechowywania można zmienić w ustawieniach przeglądarki.